/ در آموزش های وردپرس, آموزش وردپرس / توسط
آخرین زمان ویرایش:

کار با نوشته ها(بخش دوم)

برای هر نوشته ای که انتشار می دهید می بایست یک دسته بندی انتخاب نمایید تا در هنگام مراجعه به سایت بتوان مطالب و نوشته ها را با توجه به دسته بندی انتخاب کرد .به عنوان مثال شما می توانید نوشته هایی با عنوان فوتبال و بدمینتون را در دسته بندی ورزشی قرار دهید.

برای این کار لازم است تا ابتدا در صفحه پیشخوان وارد منوی نوشته ها شده و دسته ها را انتخاب نمایید و در آنجا نسبت به ایجاد دسته بندی های مورد نیاز خود اقدام نمایید.

neveshte-ha4

می بایست برای هر نوشته خود قبل از انتشار، به صورت شکل زیر دسته مورد نظر خود را انتخاب و سپس دکمه انتشار نوشته را انتخاب نمایید.

neveshte-ha3

پس از ایجاد دسته بندی شما می توانید پس از اضافه کردن هر نوشته و انتخاب دسته بندی برای آن، این امکان را برای کاربران خود فراهم کنید تا از مطالب دسته بندی شده با توجه به علایق خودشون استفاده کنند.در ضمن شما می توانید به مرور زمان دسته های جدیدی را به دسته بندی خود اضافه نمایید.

برچسب ها

امروزه برای اینکه بتوان محبوبیت سایت را از نگاه موتور های جستجو افزایش داد می بایست برای هر نوشته یکسری برچسب(لغات کلیدی) مشخص نمود تا بتوان موتورهای جستجویی مثل گوگل را به سمت سایت هدایت کرد. این کار تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد. همچنین برچسب ها نشان می دهند محتوای نوشته ها درباره چه چیز هستند و نوشته ها با برچسب های مشابه در یک دسته بندی قرار می گیرند و این کار به مخاطبان اجازه می دهد تا با انتخاب یک برچسب کلیه موضوعات پیرامون آن برچسب را جستجو و مشاهده نمایند. برای افزودن برچسب ها، آنها را درون فیلد برچسب وارد کنید و دکمه افزودن را بزنید. برای افزودن همزمان چندین برچسب نیز می توانید از ویرگول استفاده نمایید.

تصویر شاخص

به تصاویر اصلی و بارزی که مشخصه اصلی هر نوشته می باشد، تصویر شاخص می گویند. در قسمتی که آخرین مطالب و نوشته های هر سایت قرار دارد، در کنار عنوان هر مطلب تصویری برای آن مطلب قرار می دهند که به آن تصویر شاخص می گویند.برای قرار دادن تصویر شاخص برای هر نوشته مطابق تصویر زیر در قسمت تصویر شاخص اقدام به بارگذاری تصویر مورد نظر نموده و دکمه “قرار دادن به عنوان تصویر شاخص” را انتخاب می نماییم.

neveshte-ha5

در انتها پس از حصول اطمینان از درستی موارد می توانید دکمه انتشار را کلیک کرده و نتیجه کار را در سایت خود ببینید.

نوشته های مشابه

کار با نوشته ها(بخش اول)

کار با نوشته ها(بخش اول) از آنجا که یکی از قسمت های مهم هر وب سایت، مطالب آن می باشد.…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *